گیاه – کارخانه سوریه نتانیاهو بین الملل

گیاه – کارخانه: سوریه نتانیاهو بین الملل تروریست ها رژیم صهیونیستی تروریست های جبهه النصره اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی وام ١٥ میلیونی ازدواج به کدام زوجین می‌رسد؟

با اجرایی شدن دستورالعمل پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی در اردیبهشت ماه امسال تمامی زوجینی که از سال گذشته و جهت وام ١٠ میلیونی عضویت کرده بودند، مشمول مبلغ

وام ١٥ میلیونی ازدواج به کدام زوجین می‌رسد؟

وام ١٥ میلیونی ازدواج به کدام زوجین می رسد؟

عبارات مهم : میلیون

با اجرایی شدن دستورالعمل پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی در اردیبهشت ماه امسال تمامی زوجینی که از سال گذشته و جهت وام ١٠ میلیونی عضویت کرده بودند، مشمول مبلغ ۱۵ میلیونی جهت هر یک می شوند.

به گزارش ایسنا، وام ازدواج تا سال ١٣٩٤ با مبلغ سه میلیون تومان جهت هر زوج پرداخت می شد که این رقم سال ها بود عوض کردن نکرده بود تا اینکه مجلس در قانون بودجه سال ۱۳۹۵ رقم ۱۰ میلیونی را مصوب و مورد نیاز الاجرا دانست. با اینکه بانک ها با توجه به کاهشی که در منابع قرض الحسنه آنها وجود داشت، با زیاد کردن یکباره سه برابری مبلغ وام ازدواج مخالف بودند، ولی در هر صورت موظف شدند که این تسهیلات را با تامین منابع از محل جاری پرداخت کنند.

وام ١٥ میلیونی ازدواج به کدام زوجین می‌رسد؟

با این وجود هنگامی که جریان بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۷ در مجلس اجرایی شد، نمایندگان بار دیگر زیاد کردن مبلغ وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان را مطرح کردند و طولی هم نکشید که با موافقت مدیر جمهوری و تصویب قانون بودجه وام ازدواج از ۱۰ به ۱۵ میلیون تومان جهت هر زوج زیاد کردن یافت.

بانک مرکزی در امسال وام ازدواج ١٥ میلیونی را به شبکه بانکی ابلاغ و از چندی پیش بانک ها در این مورد اقدام کردند.

با اجرایی شدن دستورالعمل پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی در اردیبهشت ماه امسال تمامی زوجینی که از سال گذشته و جهت وام ١٠ میلیونی عضویت کرده بودند، مشمول مبلغ

متقاضیان وام ازدواج که از قبل از اجرایی شدن سیاست تازه عضویت کرده اند هم مشمول بر وام ۱۵ میلیونی می شوند یعنی مبلغ پرداختی به آنها به جای ۱۰ میلیون ۱۵ میلیون تومان خواهد بود.

در شرایط تازه مهلت بازپرداخت وام ازدواج ۶۰ ماهه شده است و البته به مانند گذشته مشمول بر کارمزد ۴ درصدی خواهد بود.

در سال گذشته با توجه به طولانی شدن صف وام ازدواج که به بیش از ٥٠٠ هزار نفر می رسید، طرح ضربتی وام ازدواج به مرحله اجرا درآمد و بانکها به طور مضاعف این تسهیلات را پرداخت کردند و در این مدت صف وام ازدواج به کمتر از ٥٠ هزار نفر رسید.

طبق آخرین آمار اعلامی بانک مرکزی سال گذشته با اجرای طرح ضربتی در مجموع تسهیلات ازدواج در اختیار یک میلیون و ۱۸۰ هزار نفر قرار داده شد که سقف این وام هم ۱۰ میلیون تومان بود در نتیجه صف متقاضیان وام ازدواج از میان رفت. به جز این، ظرف مدت سپری شده است از سال ۱۳۹۷ که بخشنامه زیاد کردن سقف وام ازدواج تا ۱۵ میلیون تومان ابلاغ شده، ۲۰ هزار فقره وام ازدواج به مبلغ ۲۸۳ میلیارد تومان پرداخت شده است است و ۲۱۸ هزار نفر هم در حال تکمیل پرونده خود هستند.

وام ١٥ میلیونی ازدواج به کدام زوجین می‌رسد؟

واژه های کلیدی: میلیون | ازدواج | تسهیلات | میلیونی | لایحه بودجه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs