گیاه – کارخانه سوریه نتانیاهو بین الملل

گیاه – کارخانه: سوریه نتانیاهو بین الملل تروریست ها رژیم صهیونیستی تروریست های جبهه النصره اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی عالی ترین تصویر العمل خدمت‌رسانی زیاد است , واکنش‌ آملی لاریجانی به هجمه‌ها علیه قوه‌قضاییه

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به هیچ عنوان بر سر توانمندی دفاعی و موشکی خود مذاکره نخواهد کرد، به کشورهای اروپایی پیشنهاد داد ج

عالی ترین تصویر العمل خدمت‌رسانی زیاد است , واکنش‌ آملی لاریجانی به هجمه‌ها علیه قوه‌قضاییه

تصویر العمل آملی لاریجانی به هجمه ها علیه قوه قضاییه؛ عالی ترین تصویر العمل خدمت رسانی زیاد است

عبارات مهم : ایران

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به هیچ عنوان بر سر توانمندی دفاعی و موشکی خود مذاکره نخواهد کرد، به کشورهای اروپایی پیشنهاد داد جایگزین مذاکره بر سر توانمندی موشکی کشور عزیزمان ایران اجازه دهند که جمهوری اسلامی به مباحث دفاعی و موشکی آنها ورود پیدا کند و با آنها به مذاکره بپردازد.

به گزارش خبرآنلاین، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر مفتح، 27 آذر سالروز وحدت حوزه و دانشگاه را تبریک گفت و تصریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه آرمانی بسیار بلند و تأسیسی در دوران انقلاب اسلامی است که البته تبیین ابعاد گوناگون این وحدت، نیازمند تأملات متعدد و جدی است.

نگاه حوزه ها به علوم، نگاه توحیدی و ارزشی است

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تلاش بسیاری از فضلا و بزرگان در این عرصه افزود: توصیه قابل توجه، نگاه ارزشی حوزه های علمیه نسبت به تحصیل و تدریس علوم بود که متاسفانه در هجوم فرهنگ غربی در دانشگاه ها، این نگاه و ارزش مداری ها کمرنگ شده است بود. در واقع در حوزه ها تلاش می شد که نگاه توحیدی بر همه وجوه اموزش و تعلم حاکم باشد و این نگاه نهادینه شود که ارزش نهایی و غایت همه تلاش های علمی، تقرب الی الحق است.

آملی لاریجانی با بیان اینکه ممکن است در حوزه ها نیز بعضی از چنین نگاه و هدفی باز بمانند، بررسی و واکاوی ریشه های این عنوان را نیازمند مجالی جداگانه دانست و در ادامه با بیان اینکه نگاه علمای بزرگ به علومی که در حوزه ها تدریس می شد یک نگاه آلی و ابزاری بود، اظهار کرد: این علما، علوم و آموزه های متفاوت را ابزاری جهت جلب رضایت حق تعالی می دانستند. به عبارت دیگر، علم را جهت خود علم نمی درخواست کردند بلکه جهاد علمی را وسیله ای جهت تقرب الهی می دانستند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه چنین نگاهی موجب می شد که از تحصیل و تدریس علوم، اهداف جانبی و عرضی دنبال نشود، خاطر نشان کرد: علما و استادان بزرگ حوزه غالباً در اثنای تدریس تذکر می دادند که غرض نهایی از تحصیل علوم، ذکر و یاد خدا و دستیابی به قرب الهی است.

ترویج نگاه غربی موجب جدایی حوزه و دانشگاه است
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه این نگاه ارزشی قابل انتقال به دانشگاه بود، در این زمینه توضیح داد: ورود نظام آموزش عالی به کشور ما متاسفانه توام با ارزش های جانبی حاکم بر این نظام بود؛ بویژه ارزش هایی که از جانب طرفداران تز بی طرفی علوم ترویج می شد. این بی توجه بودن به اهداف اموزش و تعلم، به نوعی ارزش های غربی را در نظام آموزشی نمایان می کرد که ترویج آن موجب جدایی حوزه و دانشگاه شد.

رئیس قوه قضاییه یکی از بااهمیت ترین و ماندگارترین کارها شهیدان مطهری، مفتح و باهنر و عده ای دیگر از همرزمان آنان را حضور در دانشگاه ها و ترویج علوم اسلامی دانست و تصریح کرد: این اقدام خدمت بسیار بزرگی بود لیکن ارتباط موثری با نسل جوان که خواستار تبیین زیاد این علوم بودند و دغدغه های دینی داشتند، برقرار کردند و در دورانی که دستگاه های خفقان در رژیم پهلوی اجازه نمی دادند ارزش های دینی در دانشگاه ها ترویج شود، توانستند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.

عالی ترین تصویر العمل خدمت‌رسانی زیاد است , واکنش‌ آملی لاریجانی به هجمه‌ها علیه قوه‌قضاییه

آملی لاریجانی اظهار کرد: خوشبختانه امروز در فضایی تنفس می کنیم که تصور آن فضای پر از خفقان برایمان ساده نیست و بر همین اساس باید از چنین فضایی جهت نزدیک تر ساختن هر چه زیاد حوزه و دانشگاه استفاده کنیم. البته به برکت انقلاب اسلامی، استادان و دانشجویانی پرورش یافتند که توانستند صورت دانشگاه ها را عوض کردن دهند ولی همچنان نیازمند تلاش زیاد در این زمینه هستیم.

نقاط قوت حوزه و دانشگاه باید بر یکدیگر اثرگذار باشند
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اثرگذاری نظم و انضباط حاکم بر نظام آموزشی دانشگاه ها در حوزه های علمیه و متقابلاً ترویج نگاه ارزشی حوزه ها به علوم در دانشگاه ها، تاکید کرد: امیدواریم با جلسات و گفتگوهای متقابل میان حوزه و دانشگاه و تقویت اشتراکات، ثمرات بیشتری از این وحدت نصیب حوزه و دانشگاه شود.

بهترین تصویر العمل به حملات علیه دستگاه قضایی، خدمت رسانی زیاد است
آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انواع هجمه ها به دستگاه قضایی، گفت: مسئولان دستگاه قضایی، قضات و کارکنان قوه قضاییه هرگز نباید از این هجمه ها ناامید شوند و در کارشان کاستی یا نقصی پدید آید لیکن دشمن با حملات، هجمه ها و ارزیابی های غیرمنصفانه خود دقیقاً به دنبال ایجاد تردید و در نتیجه پدید آوردن کاستی در کار و خدمت رسانی دستگاه قضایی است که بر این اساس عالی ترین پاسخ دندان شکن به دشمن، خدمت رسانی زیاد و حل پرسشها مردم است.

رئیس قوه قضاییه در عین حال تصریح کرد: ما در کنار خدمت رسانی باید نسبت به تبیین و روشنگری راجع به خدمات و تلاشهای مجموعه دستگاه قضایی نیز اهتمام داشته باشیم. در جلسه ای که اخیراً با جمعی از دانشجویان داشتم به این جمع بندی رسیدم که بسیاری از تصورها از دستگاه قضایی ناشی از عدم تبیین پاره ای از پرسشها این دستگاه است که تبیین آنها در کنار تشریح خدمات و تلاشهای قوه قضاییه کار چندان دشواری هم نیست.

بدون جدل باید به شبهات راجع به عملکرد قوه قضاییه پاسخ داده شود
آملی لاریجانی با بیان اینکه دشمن بیرونی و جاهل درونی از خلأ اطلاع رسانی قوه قضاییه سوء استفاده می کنند، خاطر نشان کرد: مسئولان قضایی باید در حد ضرورت و تا جایی که نحوه پاسخگویی شبیه به جدل و کشمکش نشود، به شبهاتی که مطرح می شود پاسخ دهند و به تبیین کارهایی که انجام می شود بپردازند.

برای جلوگیری از شایعات باید بعضی پرونده های قطعی اطلاع رسانی شود
رئیس قوه قضاییه افزود: به عنوان مثال، در مورد شخصی که محکوم می شود گاهی بزرگنمایی می کنند و منشتر شدن مطالب خلاف واقع به بهانه های حقوق بشری، از این شخص یک قهرمان می سازند در حالی که اتهامات و محکومیت این فرد، آن چیزی نیست که در رسانه هایشان بیان می کنند. در این قبیل موارد دستگاه قضایی باید جهت جلوگیری از شایعه پراکنی ها و تشویش اذهان و افکار عمومی، باید بعد از قطعیت رأی، بعضی از جزییات عنوان را به اطلاع مردم برساند. متاسفانه ما چون خودمان مدام درگیر پرونده ها و مباحث متفاوت در دستگاه قضایی هستیم تصور می کنیم که سایرین نیز از پرسشها مورد بررسی ما مطلع هستند در حالی که اینگونه نیست.

آملی لاریجانی با بیان اینکه همه مسئولان، قضات و کارکنان قوه قضاییه در جایگاهی قرار دارند که باید محکم و استوار خدمت کنند و هرگز از هجمه ها هراسی به دل راه ندهند، آیه شریفه «ان الله یدافع عن الذین آمنوا»، را مصداق شرایط موجود دانست و تاکید کرد: توصیه من به همه مسئولان دستگاه قضایی این است که علاوه بر تلاش در جهت خدمت رسانی به نحو کامل، در جهت تبیین و تشریح پرسشها و همچنین خدمات قوه قضاییه جهت احقاق حق با جدیت گام بردارند.

ادعاهای اخیر آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران ناشی از انزوا و شکست آن است
رئیس قوه قضاییه در بخش نهایی سخنان خود با اشاره به ادعاهای اخیر نیکی هیلی نماینده آمریکا در شرکت ملل مبنی بر اینکه موشک های پرتاب شده است از سمت یمن به ریاض، ساخت کشور عزیزمان ایران بوده هست، اظهار کرد: طرح چنین ادعاهای بی اساسی ناشی از شکست های متعدد منطقه ای و بین المللی آمریکاست. آنها با صرف وقت و هزینه های کلان تلاش کردند که با پدید آوردن گروه تروریستی داعش در منطقه به اهداف خود دست یابند و طبق برنامه ریزی های خود، در مدت 20 سال به بهانه حضور داعش و مبارزه با آن، صورت منطقه را عوض کردن دهند ولی با حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی در کنار برادران خود در منطقه ، داعش به نقطه آخر رسید و سر حامیانش به سنگ خورد.

آملی لاریجانی افزود: از سوی دیگر، آمریکا در بحث انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به قدس شریف با وجود لابی های فراوان، منزوی شد و همچنان شاهد اعتراضات مردم در کشورهای متفاوت و بویژه در سرزمین های اشغالی هستیم.

نمایش اخیر نیکی هیلی شبیه شوهای تلویزیونی بود
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه همه این موارد ، عزم آمریکا را جهت ایجاد اجماع علیه جمهوری اسلامی جزم کرده هست، ادعاهای اخیر «نیکی هیلی» را شبیه شوهای تلویزیونی دانست و خاطر نشان کرد: در این مورد هم جز عربستان و رژیم صهیونیستی هیچ کشوری به این ادعاها توجه نکرد و خود شرکت ملل نیز این ادعاهای واهی و بی اساس را که با نمایش دادن چند قطعه فلز مطرح کردند، نپذیرفت.

آملی لاریجانی با بیان اینکه بهتر است آمریکایی ها با عبرت گرفتن از تجربیات مکرر خود از این ایذاهای بی اساس و بی فایده دست بردارند، اظهار کرد: آنها مطمئن باشند که نمی توانند با این کارها کشور عزیزمان ایران را بر سر توانمندی دفاعی و موشکی خود پای میز مذاکره بکشانند. اروپایی ها هم تلاش نکنند که با زمزمه کردن بعضی حرفها مذاکرات موشکی را در قالب توافق برجام دنبال کنند لیکن کشور عزیزمان ایران در پرسشها دفاعی خود با هیچ کشوری مذاکره نمی کند.

اگر اروپا به مذاکرات موشکی علاقه مند است اجازه دهد کشور عزیزمان ایران به مباحث موشکی و دفاعی آنها ورود پیدا کند

رئیس قوه قضاییه با طرح این پرسش که آیا چنین مذاکراتی جهت خود اروپایی ها قابل تحمل هست، به کشورهای اروپایی پیشنهاد داد که اگر به مذاکره بر سر توانمندی های موشکی علاقه مند هستند، اجازه دهند که جمهوری اسلامی به مباحث دفاعی و موشکی آنها ورود پیدا کند و با آنها به مذاکره بپردازد.

آملی لاریجانی در آخر تاکید کرد: این تصور که چون کشور عزیزمان ایران با بعضی پرسشها اقتصادی مواجه است بعد می توانند به این بهانه فشارهایی را وارد کنند تصور بسیار غلطی است لیکن مردم ما با بصیرت و هوشیاری بالای خود همواره در صحنه حضور دارند و بارها نشان داده اند که این خیالات دشمن کاملاً باطل است.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | دستگاه | دانشگاه | لاریجانی | قوه قضاییه | انقلاب اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs