گیاه – کارخانه سوریه نتانیاهو بین الملل

گیاه – کارخانه: سوریه نتانیاهو بین الملل تروریست ها رژیم صهیونیستی تروریست های جبهه النصره اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری شبکه های Gem، تلویزیون را تعطیل کرده!

به گزارش بانی فیلم، مجموعه «در حاشیه» آخرین حضور سحر زکریا در تلویزیون بود. او که مانند اغلب بازیگران هم نسلش در سال های گذشته پرکارتر بود، این روزها بازپخش سر

شبکه های Gem، تلویزیون را تعطیل کرده!

شبکه های Gem، تلویزیون را تعطیل کرده!

عبارات مهم : سریال

به گزارش بانی فیلم، مجموعه «در حاشیه» آخرین حضور سحر زکریا در تلویزیون بود. او که مانند اغلب بازیگران هم نسلش در سال های گذشته پرکارتر بود، این روزها بازپخش سریال «میلیاردر» را در شبکه آی فیلم دارد و جزو بازیگرانی است که از شرایط موجود در سینما و تلویزیون بسیار گله مند هست. او در گفت و گو با بانی فیلم به نکات مهمی در این زمینه اشاره کرد که جهت مدیران فرهنگی نکات قابل تاملی است و در ادامه می خوانید:

 این روزها حضورتان در فیلم و یا سریالی قطعی نشده است که راجع به آن توضیح بدهید؟
– به هر حال همه از شرایط کاری که باخبرند. بنابراین تنها کاری که قرار است انجام بدهم، یک برنامه تلویزیونی است که چون قطعی نشده، اجازه بدهید در این باره حرفی نزنم.

 کار آماده پخش و یا اکران چطور؟
– یک فیلم سینمایی دارم که چهارسال پیش کار کردم، ولی هنوز اکران نشده هست. فیلم «انتهای خیابان مهر» به کارگردانی آقای قدکچیان که داستان زندگی جانان، دختری جوان از یک خانواده فرهنگی و شاعر مسلک است که به طور اتفاقی از دیوان حافظ قدیمی نامه ای پیدا می کند که حکایت از عشــقی دیرین در سال های بسیار دور دارد.

شبکه های Gem، تلویزیون را تعطیل کرده!

 دلیل اینکه این فیلم چهار سال در نوبت اکران مانده چیست؟
– من واقعا علت اینکه یک فیلم چند سال در نوبت اکران بماند را نمی دانم!

 می دانید که سریال «میلیاردر» در حال پخش است؟
– خودم وقت نکردم ببینم ولی شنیدم. من در این سریال نقش آذر دختر خانواده را بازی می کنم.

 دلیل کمرنگ شدن حضورتان در عرصه بازیگری و به خصوص تلویزیون مانند سایر همکارانتان ضعیف بودن فیلمنامه هاست و یا پیشنهاد کمتری به شما می شود؟
– می توانم بگویم که هم فیلمنامه ها خوب نیست و هم بودجه ای که جهت این کارها در نظر گرفته می شود، چندان قابل توجه نیست. من راجع به دستمزد خودم حرف می زنم. به عنوان مثال حتی دستمزد من که حدود ۲۰ سال است در این حرفه فعالیت می کنم، داده نمی شود.

 منظورتان قسط آخر دستمزدهاست که معمولا داده نمی شود؟
– نه دستمزدهایی که لحاظ می شود، خیلی ناچیز است و بنابراین من ترجیح می دهم که بازی نکنم. البته شاید بازیگرانی که تازه وارد این حرفه شده است اند و یا بعضی آنقدر قانع باشند که چنین ارقامی را بپذیرند. ولی من ترجیح می دهم نپذیرم. من کاری بازی کرده ام که هنوز دستمزدم را نگرفته ام. خب با این شرایط آیا باید کار کنم؟

به گزارش بانی فیلم، مجموعه «در حاشیه» آخرین حضور سحر زکریا در تلویزیون بود. او که مانند اغلب بازیگران هم نسلش در سال های گذشته پرکارتر بود، این روزها بازپخش سر

 پس در این مدت مشغول چه کاری هستید؟ در کنار بازیگری به کار دیگری هم مشغول هستید؟
– نه متاسفانه.

 حتی مثل بعضی از همکارانتان دست به قلم نیستید که فیلمنامه و یا کتاب بنویسید؟
– نه آن هم ارتباط و روابط خودش را دارد. به هر حال شرایط موجود در این حرفه اصلا ایده آل نیست و قطعا همه از این اتفاقات باخبرند. ولی خب کاری از دست ما برنمی آید و کسی هم کاری در این رابطه نمی کند.

 درباره سینما به علت فضای حاکم بر آن می توان چنین آینده نگری هایی از کار داشت. ولی در رسانه ای که نام خودش را ملی می داند، چنین مسائلی اصلا خوشایند نیست!
– من به شخصه خیلی وقت است که تلویزیون تماشا نمی کنم. حتی بازپخش سریال هایی را که خودم هم بازی کرده ام. با این حال می دانم که چه سریال هایی پخش می شوند. اغلب مردم نه بازیگران این سریال ها را می شناسند و نه فیلمنامه های خوبی دارند و در کل اغلب آنها سریال های خوبی نیستند و نمی توانند مردم را جذب کنند. امسال در ماه رمضان که یکی از باکس های مهم سریال هست، من فقط یک قسمت از یک سریال را دیدم که اصلا خوب نبود و جهت من هیچ جذابیتی نداشت و این اصلا خوب نیست. معمولا سریال هایی که در این مناسبت پخش می شدند، جزو کارهای پرمخاطب تلویزیون بودند. ولی این اتفاق امسال نیفتاد. من فکر می کنم متاسفانه از زمانی که شبکه های جم آمده اند، تلویزیون کشور عزیزمان ایران تعطیل شده است است! از طرفی انگار که همه چیز گل و بلبل هست. اخبار را که می بینی، انگار نه انگار که قیمت دلار روز به روز بالاتر می رود! انگار نه انگار که تورم وجود دارد!

 جالب اینکه هنگامی که بازیگران و صورت های معروف نسبت به این وقایع تصویر العمل نشان می دهند هم با آنها برخورد می کنند که شما نباید چنین واکنشی داشته باشید!
– باید از این مردها پرسید که بعد با این شرایط ما باید زندگی مان را چطور تامین کنیم؟ صداوسیما خودش می داند که دستمزدها پرداخت نمی شود و بودجه فقط در اختیار چند نفر قرار می گیرد.

 و به همین علت است که تلویزیون رو به بازپخش سریال های دهه های گذشته آورده و مدام از شبکه های متفاوت شاهد بازپخش سریال های قدیمی هستیم!
– بله به همین علت است که کار خوب ساخته نمی شود. من افرادی را می بینم که نمی دانم از کجا آمده اند! نه فیزیک دارند و نه بازی. یادم می آید که زمانی گفته می شد بعضی از بازیگران به علت فیزیک خوبشان کار می کنند. ولی ما افرادی را می بینیم که نه فیزیک خوبی دارند و نه بازی. از همه بدتر فیلمنامه ها خیلی بد و ضعیف هستند. بیننده چقدر باید قصه های تکراری ببیند! تلویزیون را که روشن می کنی انگار ۲۰ سال پیش است!

 فقط می توانیم امیدوار باشیم که شرایط بهتر شود.
– بله انتهای همه حرف های ما همین است! چون حرف هایی که می زنیم هیچ فایده ای ندارد. شرایط اقتصادی همه نامساعد است و همه با پرسشها درگیریم. بازیگران هم به هر حال در همین کشور زندگی می کنند و با چنین مشکلاتی روبرو هستند. ولی جالب است که در چنین شرایطی باید مالیات هم بدهی. یعنی با چنین شرایطی که من دارم، هنوز اداره مالیات جهت من مالیات لحاظ می کند و باید بپردازم! همه می دانند که من ۳- ۴ سال است که کار نکردم و آیا باید مالیات بدهم؟! حرف های ما که فایده ندارد و هیچ کسی واکنشی نشان نمی دهد تا بتواند مشکلی حل کند.

شبکه های Gem، تلویزیون را تعطیل کرده!

 البته ما راجع به تلویزیون صحبت کردیم و شرایطی که وجود دارد. ولی سینما هم شرایط به همین گونه است و در کل می توان گفت ضعف بزرگی در مدیریت فرهنگی کشور وجود دارد.
– بله من خاطرم است که آن زمانی که ما وارد این کار شدیم شرایط خیلی متفاوت بود و باید رزومه نیرومند را ارائه می دادیم، باید به تماشای تئاتر می رفتیم و همینطور به سینما و باید قدرت تحلیل آثار را داشتیم. به این راحتی نمی شد برابر دوربین رفت و بازی کرد. باور کنید این افراد به اصطلاح بازیگر حتی یک خط اطلاعات در مورد این هنر در سطح داخلی هم ندارند. واقعا این جای پرسش است که آنها در حرفه ما چه کار می کنند!

حتی مردم هم خیلی اهل سینما رفتن نیستند. باور کنید زمانی که جهت خرید به مغازه ای می روم مردم از من پرسش می کنند که آیا این آثار با این افراد و با این سطح از کیفیت به بازار می آید؟ مردم ما باهوش هستند و به دنبال اثری خوب هستند و هنوز از خاطره خوش سریال های «پاورچین» و «قهوه تلخ» و سریال های پربیننده ای که ساخته می شد، می گویند. ولی خب کار نیرومند و پرمخاطب کمتر ساخته می شود. بازیگرانش هم که مشخص است! هیچ کسی آنها را نمی شناسد و بازی هایشان هم خوب نیست. به هر حال ما هم امیدوارم این شرایط عوض کردن کند. گرچه فقط می توان امیدوار بود.

به گزارش بانی فیلم، مجموعه «در حاشیه» آخرین حضور سحر زکریا در تلویزیون بود. او که مانند اغلب بازیگران هم نسلش در سال های گذشته پرکارتر بود، این روزها بازپخش سر

واژه های کلیدی: سریال | سینما | سریالی | سینمایی | بازیگران | فیلمنامه | تلویزیون | برنامه تلویزیونی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs